ХІV Міжнародна наукова конференція “Семантика мови і тексту”

23-24 вересня в онлайн-режимі відбулась ХІV Міжнародна наукова конференція “Семантика мови і тексту”. Організаторами конференції виступили кафедра загального та германського мовознавства, кафедра української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також кафедра україністики Варшавського університету.

Із вітальним словом до всіх учасників звернувся голова оргкомітету конференції, доктор філологічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України Віталій Кононенко. Директорка нашого Інституту також взяла участь у конференції, підготувавши доповідь спільно із професором Василем Ґрещуком на тему “Семантичні парадокси діалектного слова“.

Оригінальністю та актуальністю були відзначені також доповіді доктора філологічних наук, члена-кореспондента НАН України, професора Анатолія Загнітка (“Типологія мовної семантики: новітні підходи”), докторки філологічних наук, академіка НАН України, професорки Світлани Єрмоленко (“Рецепція семантики слова у різночасових текстах”), докторки філологічних наук, професорки Тетяни Космеди (“Лінгвокреативна ономастика в українському та російському дискурсах”).

Цікавими були наукові дискусії, які виникали під час обговорення доповідей. Вчені визначили основні аспекти проведення конференції “Семантика мови і тексту” на перспективу.