Асистентська практика на Факультеті філології

Важливою складовою навчання на Факультеті філології є виробничі практики. Цьогоріч провідні фахівчині навчально-наукового Інституту українознавства, магістрантки Кузишин Олександра (УМЛф-21м) та Рибчак Соломія (УМЛс/о-21м) проходили на Факультеті філології виробничу практику за фахом (асистентську, педагогічну, мовну/літературну). Для магістрантів 2 курсу спеціальності «035 Філологія (українська мова і література)»  практика розпочалася 04.09 і тривала до 30.09, а для спеціальності «014 Середня освіта (українська мова і література) – з 11.09 до 06.10. На початку практики  було організовано нараду, під час якої методисти кафедри разом із студентами обговорили подальшу роботу, поділилися важливим досвідом своєї педагогічної діяльності, дали корисні поради.

Магістрантки провели цікаві заняття зі здобувачами вищої освіти. Кузишин Олександра провела два лекційні заняття для студентів Факультету філології четвертого курсу (УМЛс/о-41) із дисципліни “Теорія літератури” спеціальності «014 Середня освіта (Українська мова та література)» на тему «Теорія літератури в системі головних літературознавчих дисциплін» (05.09) та «Фоніка та її роль у формуванні художньої вартості» (27.09) під керівництвом доктора філологічних наук, професора Піхманця Р.В. Рибчак Соломія провела лекційне заняття із курсу «Українська мова за професійним спрямуванням» для студентів Факультету математики та інформатики 2 курсу (ПМ-21) спеціальності «113 Прикладна математика» на тему «Державна мова – мова професійного спілкування» (25.09) та практичне заняття із дисципліни “Орфографічний практикум” для студентів Факультету філології першого курсу (УМЛс/о-12) спеціальності «014 Середня освіта (Українська мова та література)» на тему «Особливості сучасної української літературної вимови» (науковий керівник – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Пітель В.М.; 28.09). Рибчак Соломія провела ще комбіноване заняття з української літератури для студентів Факультету філології третього курсу (УМЛс/о-31) спеціальності «014 Середня освіта (Українська мова та література)» на тему «Василь Стефаник – митець з Божої ласки» (29.09) під керівництвом кандидатки педагогічних наук, професорки кафедри української літератури Слоньовської О.В.

Студенти пересвідчилися, що виробнича практика за фахом (асистентська, педагогічна, мовна/літературна) в університеті сприяє поглибленню, систематизації теоретичних знань з фахових дисциплін та дає змогу їх застосувати практично. Завдяки можливості спостерігати за роботою викладачів магістрантам вдалося самостійно провести заняття, що збагатило їхній педагогічний досвід, допомогло вдосконалити навички роботи зі студентською авдиторією та розширювати свою фахову компетенцію.

Провідні фахівчині навчально-наукового Інституту українознавства мають здобутки й на науковому фронті. Основні тези їхніх доповідей на звітній науковій студентській конференції, яка відбулася 6 квітня 2023 року, опубліковано у збірнику студентських наукових праць “Еврика – XXIV”. Кузишин Олександра підготувала статтю на тему «Дискусія між Левом Кревзою та Захарієм Копистенським в контексті розвитку полемічної літератури початку XVII ст.» (науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Піхманець Р.В.). Рибчак Соломія під керівництвом кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри української мови Пітель В.М. підготувала дослідження на тему «Семантика назв осіб у романі Юрія Винничука «Танґо смерті».

Еврика – ХXІV. Збірник студентських наукових праць.

Вітаємо магістранток із публікаціями наукових досліджень та бажаємо подальших успіхів у мовознавчій та літературознавчій сферах!