5-6 вересня відбулася Перша Міжнародна наукова україністична конференція пам’яті Раїси Тростинської, яку організувала кафедра української мови і літератури відділення східнослов’янських мов і літератур філософського факультету Загребського університету. У конференції взяли участь учені з п’ятнадцяти країн світу і понад двадцяти регіонів України. Вітальним словом урочисто відкрили конференцію: декан Філософського факультету, проф. Домагой Тончиніч, проректор Загребського університету з міжнародного і міжінституційного співробітництва, проф. Юріц Павічіч, посол України в Республіці Хорватії Василь Кирилич, заступниця завідувачки відділення східнослов’янських мов і літератур та завідувачки кафедри української мови і літератури, доц. Дарія Павлешен. На пленарному засіданні було зосереджено увагу на вагомому внескові Раїси Тростинської у становлення та розвиток хорватської україністики, створення кафедри української мови і літератури. Актуальна проблематика була представлена у доповідях: Дарії Павлешен (Загреб, Хорватія) «Біля витоків загребської україністики», Олени Галети (Львів, Україна) «Мандрівниця, вигнанниця, емігрантка: пошуки дому у прозі Софії Яблонської», Людмили Васильєвої (Львів, Україна) “Р. І. Тростинська – професіонал-україніст, людина, сповнена задушевного ліризму”, Oксани Тростинської (Харків, Україна) «Хорватська воєнна лірика у перекладі Раїси Тростинської та Міленка Поповича» та Богдана Тихолоза (Львів, Україна) «Українська оаза на Адріатиці, або Невідома історія вілли «Central»». Цього ж дня відбулося засідання чотирнадцяти секцій.
6 вересня робота конференції продовжилася у вісімнадцяти секціях. На шостому секційному засіданні доповідь «Словник «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові» – модель створення аналогічних лексикографічних праць інших мов» зголосили доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович та директорка навчально-наукового Інституту українознавства, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Ґрещук Валентина Василівна. Робота кожної секції завершувалася жвавим обговоренням представлених наукових досліджень.
Дякуємо модераторам та організаторам конференції за проведений науковий форум, усім учасникам за широке коло заторкнутих питань та Збройним силам України за можливість брати участь у таких заходах.