Участь у семінарі «Поетичний текст як фактор посилення національно-патріотичного виховання за умов війни»

7 листопада 2024 року відбувся навчально-методичний семінар заступників із навчально-виховної роботи, кураторів 1-х курсів, аспірантів, магістрантів усіх навчальних підрозділів університету на тему «Поетичний текст як фактор посилення національно-патріотичного виховання за умов війни», який організувала навчально-виробнича лабораторія виховної та психолого-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Модераторами заходу були: завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи, кандидатка психологічних наук, доцентка Л.М. Романкова та керівниця семінару, методистка вищої категорії, кандидатка психологічних наук, доцентка З.В. Юрченко.

На семінарі із доповіддю «Патріотичне виховання здобувачів загальної середньої та вищої освіти засобами поетичного тексту» виступила директорка навчально-наукового Інституту українознавства, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Ґрещук Валентина Василівна, яка окреслила основні аспекти патріотичного виховання молоді засобами поетичного тексту на прикладі своєї збірки “Ми зустрінемось  там, де не буде війни…” та на прикладі тих поезій, які готує до нової збірки. Валентина Василівна ознайомила усіх присутніх зі своєю поетичною збіркою, своєю творчістю; закцентувала увагу на самому понятті “патріотизму” та важливості патріотичного виховання у закладах загальної середньої та вищої освіти; основну увагу зосередила на методичній цінності поетичних текстів, які студенти Факультету філології використовують на заняттях зі «Стилістики і культури української мови» та «Методики вивчення української мови» як ілюстративний матеріал. 

Доповідь Валентини Ґрещук вдало доповнювала презентація, у якій було висвітлено основні моменти, зокрема: розповідь про воїна-односельчанина Валентини Василівни – Романа Червака, портрет якого зображений на обкладинці збірки; малюнки випускниці Факультету філології, художниці Наталії Майзнер, які доповнюють поетичні тексти збірки; поетичні зустрічі, акції, виховні години та профорієнтаційні роботи студентів Факультету філології; участі у поетичному марафоні «Наші музи не мовчать! Разом до перемоги» та публікації у газеті «Освітянське слово».

Присутні мали можливість подивитися один із відеороликів, змонтований студентками Факультету філології (вірш “Пишаюся тобою, моя мово” декламує Петришин Уляна). Окрім того, слухачі насолодилися поезіями з уст самої авторки.

Керівниця семінару, методистка вищої категорії, кандидатка психологічних наук, доцентка Зоя Володимирівна висловила подяку Валентині Василівні за участь у семінарі, чуттєве прочитання поезій зі збірки, а також наголосила на тісній співпраці із навчально-науковим Інститутом українознавства і надалі.