Гостьова лекція “Патріотичне виховання здобувачів загальної середньої та вищої освіти засобами поетичного тексту” у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка

23 жовтня до Дня української писемності та мови відбулася гостьова онлайн-лекція «Патріотичне виховання здобувачів загальної середньої та вищої освіти засобами поетичного тексту» директорки навчально-наукового Інституту українознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри української мови Ґрещук Валентини Василівни. Зустріч була організована кафедрою української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Модераторкою виступила Беркищук Інна Степанівна – кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. До лекції доєдналися не тільки студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а й усі охочі.

Тема гостьової лекції «Патріотичне виховання здобувачів загальної середньої та вищої освіти засобами поетичного тексту» є надзвичайно актуальною в умовах сьогодення, адже патріотичне виховання сприяє формуванню національної свідомості здобувачів загальної середньої та вищої освіти, зміцненню моральних та культурних цінностей, вихованню почуття відповідальності за долю своєї країни. Поетичні тексти зі збірки Валентини Василівни “Ми зустрінемось там, де не буде війни…”, яка була взята за основу гостьової лекції,  надихають молодь на активну громадянську позицію, мотивують до дій.

На початку гостьової лекції Валентина Василівна окреслила перед усіма присутніми поняття патріотизму, наголосила на тому, що в сьогоднішніх реаліях педагогам у навчальному процесі надто важливо акцентувати увагу на формуванні у здобувачів загальної середньої та вищої освіти почуття гордості за свою країну, поваги до воїна-захисника, любові до мови. Слухачі лекції мали можливість ознайомитися з поетичною збіркою Валентини Василівни “Ми зустрінемось там, де не буде війни…”, поринути у світ поезії, яку зачитувала сама авторка. Було акцентовано увагу на методичній цінності збірки, адже всі поетичні тексти студенти використовують на заняттях зі «Стилістики і культури української мови» та «Методики вивчення української мови» як ілюстративний матеріал. 

Валентина Василівна охоче розповіла присутнім про роботу студентів на Факультеті філології, які використовують її поезії у відеороликах, різноманітних заходах, присвячених Міжнародному дню рідної мови, Дню української писемності та мови, дню Збройних сил України, Дню українського добровольця, а також профорієнтаційній роботі. Активно послуговуються поетичними текстами Валентини Василівни й учні ліцеїв міста Івано-Франківська та Ріпненського ліцею Дубівської сільської ради Івано-Франківської області. 

Учасники гостьової лекції із задоволенням слухали розповідь Валентини Василівни про її діяльність на шпальтах газети “Освітянське слово”, де опубліковані її поезії до Дня вчителя, Міжнародного дня рідної мови; участь у поетичному марафоні «Наші музи не мовчать! Разом до перемоги»; поетичні зустрічі разом зі студентами Факультету філології та провідними фахівчинями навчально-наукового Інституту українознавства на базі ліцеїв міста Івано-Франківська. Валентина Василівна розповідала про останні події, зокрема акцію в рамках Всеукраїнського туру “Вишиванка-оберіг для воїна”, яка відбувалася в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка.

У ході лекції Валентина Василівна наголошувала на важливості поетичного слова, яке є нашою зброєю проти ворога, підносить національний дух, зміцнює віру на краще майбутнє.

До лекції доєдналася студентка Факультету філології, групи УМЛсо-31 Петришин Уляна, яка проникливо зачитала поезію Валентини Василівни “Пишаюся тобою”.

Дякуємо кафедрі української мови Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за організовану гостьову лекцію та нашим захисникам за можливість й надалі популяризувати  українське слово. Сподіваємося, що наступна зустріч пройде наживо під мирним українським небом.

З інформацією про цю подію можна ознайомитися на сайті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за покликанням.