Проєкт “Готуємося до практики” на Факультеті філології

У рамках проєкту “Готуємося до практики”, який організувала директорка навчально-наукового Інституту українознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Ґрещук Валентина Василівна, студенти 3 курсу Факультету філології активно готуються до проходження виробничої навчально-виховної педагогічної практики у ЗЗСО.

Уже традиційно на заняттях із “Методики викладання української мови” студенти-бакалавранти спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова та література) та 035 Філологія (Українська мова та література) самостійно організовують та моделюють різні типи уроків, на яких демонструють усі свої фахові компетентності, практичні вміння та навички, здобуті упродовж навчального семестру.

19 листопада група УМЛсо-31 провела урок на тему «Фразеологізми», орієнтований на учнів 8-9 класів у форматі гри між командами.  Заняття відбувалося у формі змагання: учасники перевіряли свої знання, знаходячи значення фразеологізмів і використовуючи їх у контексті. Інтерактивні завдання та командна робота допомогли учням не тільки засвоїти матеріал, а й весело провести час. На запрошення Валентини Василівни на урок завітали вчителі української мови та літератури Крихівецького ліцею Івано-Франківської міської ради: Колодій Діана Василівна, магістрантка Факультету філології (група УМЛфз-21м) та Хопта Олег Миколайович, магістрант Факультету філології (група УМЛсо-21м), які поділилися своїм досвідом роботи у школі, розповіли про методи оцінювання учнів, організацію уроків і дали поради, які стануть у пригоді студентам під час проходження практики.

18 листопада група УМЛф-31 змоделювали урок для учнів 5 класу на тему «Характеристика приголосних звуків. Приголосні звуки: дзвінкі та глухі» (у ролі вчителя виступила Тетяна Підлетейчук). На занятті студентами вміло були застосовані інтерактивні ігри, розроблені творчі вправи, які допомагали краще зрозуміти звукову систему української мови. Урок виявився дуже цікавим та ефективним, оскільки була застосована інтерактивна робота вчителя та учнів.  Запрошеною гостею була вчителька ліцею №10 Івано-Франківської міської ради Перевалова Ольга Андріївна, магістрантка Факультету філології (група УМЛсо-21м), яка детально розповіла про навчальний процес, а саме: оцінювання учнів, застосування інноваційних методів, специфіку навчання у НУШ, основні аспекти виконання домашнього завдання, використання на уроках української мови словників, а також адаптацію учнів у 5 класі після початкової школи.
13 листопада студентки групи УМЛф-32 були в ролі організаторів позакласних заходів (конкурсів, факультативів, гурткових робіт). Бакалавранти довели свою готовність до виробничої навчально-виховної педагогічної практики, адже продемонстрували знання та педагогічну майстерність у розробці плану-конспекту уроку, інтерактивних вправ та завдань. На занятті була присутня випускниця Факультету філології, провідна фахівчиня навчально-наукового Інституту українознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Рибчак Соломія Віталіївна, яка дала студентам практичні поради, опираючись на власний досвід проходження практики під час навчання на бакалавраті та у магістратурі.