Цікава стилістика

Студенти 4 курсу Факультету філології під керівництвом директорки навчально-наукового Інституту українознавства, доцентки кафедри української мови Ґрещук Валентини Василівни провели підсумкові заняття із курсу “Стилістика та культура української мови”.  Перед студентами було поставлене завдання відтворити функціональне розмаїття слова у різних стилях: розмовно-побутовому, науковому, публіцистичному, художньому, епістолярному, офіційно-діловому та конфесійному . 

Для виконання поставленого завдання студенти групи УМЛсо-41 розділилися на окремі підгрупи та успішно зреалізували всі функціональні стилі української мови за допомогою відтворених у постановках образах  нареченої з гуцульського весілля, прикордонника та стривоженої учениці. Федчишина Анастасія, студентка групи УМЛсо-41 у соцмережах поділилася враженнями від проведеного заняття:
“Останнє наше завдання – особливе: це справжній виклик і водночас неймовірне задоволення. Воно не тільки дало волю нашій творчій уяві, зробило загальний підсумок усього навчального шляху: тут відбилися всі наші знання про стилі української мови, їхні особливості та їх правильне застосування”.

Студенти групи УМЛсо-42 також успішно зуміли поєднати здобуті теоретичні знання з мистецтвом театралізованого дійства. Так, на практичному занятті зі “Стилістики та культури української мови” було відтворено цілу палітру виступів: від традиційних Андріївських вечорниць, наповнених народним колоритом, до містичних сценок. Студенти вміло представили у своїх постановках гумор, творчість, інтелектуальність та багатство української мови.  Шинкарук Ярина, студентка групи УМЛсо-42, поділилася своїми враженнями від участі у проєкті “Цікава стилістика”:

Уміння володіти стилями мови – це не просто навичка, а мистецтво. Вони є основою культури мовлення, допомагають виражати думки в різних сферах життя та створюють звʼязок між мовою і суспільством. Завдяки цьому завданню ми не лише зрозуміли їхнє значення, а й навчилися використовувати стилі у творчій і водночас практичній формі”

Творчий підхід до поставленого завдання вміло реалізувала і група УМЛф-41, відтворивши функціональне розмаїття слова у  інсценізованих постановках. Студенти розділилися на дві підгрупи, кожна з яких продемонструвала вживання обраного слова чи словосполучення у різних стилях мови. Перша підгрупка (Буник Тетяна, Зінько Ольга та Дунець Оксана)  обрала образ Святого Миколая. Головний задум: пошук спонсора для зйомки фільму про Чудотворця. Друга підгрупка (Дубік Софія, Березовська Катерина, Гавриляк Яна, Ковбас Христина та Москаль Софія) обрала ключовим слово «вино». Головний задум: пошук викраденого вина з вкрапленнями ноток детективу та комедії. Студенти усвідомлено та креативно підходять до виконання подібних завдань, де необхідний творчий підхід, адже як стверджує Оксана Дунець, студентка групи УМЛф-41:
“Мова — не просто правила, а жива система, яка адаптується до кожної ситуації”