На Факультеті філології стартував проєкт “Готуємося до практики”, організатором якого є директорка навчально-наукового Інституту українознавства, доцентка кафедри української мови Ґрещук Валентина Василівна. На парах із дисципліни “Методика викладання української мови” студентами-бакалаврантами 3 курсу були змодельовані уроки, під час яких здобувачі вищої освіти продемонстрували фахові знання з української мови та методики її викладання, практичні навички, здобуті упродовж навчального семестру і готовність до проходження виробничої навчально-виховної педагогічної практики (в середніх класах), яка очікує третьокурсників у наступному семестрі.
Студенти групи УМЛф-31 провели урок на тему “Написання префіксів пре-, при-, прі-“. Урок проводила Тетяна Буник. На заняття завітали попередньо запрошені гості: магістриня групи Узф-22м, учителька української мови та літератури Бабченського ліцею Скрипник Тетяна Василівна; магістрантка групи УМЛсо-21м, учителька української мови та літератури Делятинського ліцею №2 Баюрчак Василина Василівна; магістрантка групи УМЛсо-11м, асистент вчителя у Тустанському ліцеї Костів Іванна Степанівна; магістрантка групи УМЛф-11м, вчителька української мови та літератури в Івано-Франківському ліцеї №2 Павликівська Марія Володимирівна. Гості поділилися власним педагогічним досвідом і добре оцінили роботу модераторки.
Уроки розвитку зв’язного мовлення надзвичайно потрібні, адже вони допомагають учням навчитися висловлювати власні думки та будувати змістовні речення. Слід зазначити, що змодельований урок пройшов у творчому настрої, відкритому спілкуванні та заохоченні до самовираження кожного учня класу. Вагому роль мала підтримка дітей, що сприяло позитивному навчальному процесу. Сьогодні ми вкотре переконалися, що професія вчителя – це покликання душі, тяжіння до дітей, адже запал у їхніх очах дає поштовх розвиватися далі.
Нам, як майбутнім вчителям української мови та літератури, дуже важливо практикуватися та набиратися досвіду, адже ми хочемо бути справжніми професіоналами своєї справи. Тому проведення таких заходів є дуже важливим, як і для проходження нашої виробничої навчально-виховної педагогічної практики, так і для нашого розвитку.
Хоч ми й філологи, і наша доля може бути не пов’язана зі школою, та ми повинні бути готовими прийняти виклик будь-яким життєвим випробуванням, аби точно зуміти себе реалізувати у тій чи іншій професії. Отже, сьогодні ми мали змогу показати наші вміння та навички, які впевнено набували за цей час, а Тетяна Буник задіяла усі методи і прийоми, аби реалізувати продуктивну і результативну працю.