Відбулася ХІХ Всеукраїнська ономастична конференція, присвячена 100-річчю з дня народження Кирила Галаса

8-9 квітня на базі Ужгородського національного університету відбулася ХІХ Всеукраїнська ономастична конференція з міжнародною участю, присвячена 100-річчю з дня народження Кирила Галаса. Працівниці Навчально-наукового інституту українознавства, директорка Валентина Ґрещук та провідна фахівчиня Ганна Шкорута взяли участь із доповіддю на тему “Структурно-словотвірна характеристика мікротопонімів села Підпечери Тисменицького району Івано-Франківської області”.

Відкривали конференцію голова ономастичної комісії, старший науковий співробітник відділу української мови та ономастики Інституту української мови НАН України Святослав Вербич, декан філологічного факультету доцент Галина Шумицька та завідувач кафедри української мови професор Наталія Венжинович.

На пленарному засіданні було зголошено доповіді доктора філологічних наук Анатолія Поповського, кандидата філологічних наук Алли Галас, доктора філологічних наук Зоряни Купчинської та інших.

Директорка інституту Валентина Василівна Ґрещук та провідна фахівчиня Ганна Шкорута виступили у секції “Українська регіональна топонімія в синхронії та діахронії” та мали змогу поділитися підготовленою презентацією своєї доповіді.

Учасниками секції були відомі філологи-ономасти, зокрема Зоряна Купчинська, Вероніка Баньоі, Наталія Лісняк, Наталія Сокіл-Клепар, Інна Царалунга, доповіді яких відповідали проблематиці конференції і надзвичайно зацікавили присутніх.

За підсумками конференції планується випуск “Наукового вісника Ужгородського університету. Серія: Філологія”.